ZGARNIJ PRODUKTY DO -50%!

ZAMAWIAM

Primer – czym jest i jak go używać?

Primer do paznokci to płyn, który odtłuszcza płytkę i odpowiednio przygotowuje ją do wykonania stylizacji hybrydowej, akrylowej, żelowej lub tytanowej. Gdy zauważasz, że mimo właściwie wykonanego manicure, ten odchodzi lub kruszy się, zastosuj primer. Jego wykorzystanie jest również niezbędne przy pewnych typach stylizacji - na przykład podczas używania bazy proteinowej 6w1 powinnaś skorzystać również z primera do paznokci.

Jakie są rodzaje primera do paznokci?

Primer do paznokci staje cię coraz bardziej popularny, lecz nadal niewiele osób wie, że istnieją dwa rodzaje tego produktu. Każdy z nich ma nieco inny skład i właściwości, dlatego warto wiedzieć, który z nich lepiej sprawi się na Twojej płytce. Wyróżniamy primer kwasowy oraz bezkwasowy primer do paznokci. Czym się różnią?

Primer kwasowy dedykowany jest do metod suchych, czyli akrylowych oraz tytanowych. Po jego użyciu płytka jest wysuszona, co zwiększa przyczepność nałożonego produktu. Primer ten zawiera kwas metakrylowy i silnie działa na paznokcie.

Primer bezkwasowy stosowany jest przy metodach lepkich, czyli żelach i hybrydach. Działa on, jak dwustronna taśma klejąca – przykleja się zarówno do naturalnej płytki paznokcia jak i do nakładanego produktu. Zawiera octan etylu, który jest łagodniejszy od kwasu metakrylowego.

 Jak stosować primer do paznokci?

Właściwie stosowany primer do paznokci nie powinien uszkodzić Twojej naturalnej płytki - jak więc robić to poprawnie?

Na początku przygotuj płytkę tak, jak robisz to przed wykonaniem dowolnej stylizacji, a następnie przetrzyj ją Cleanerem. Teraz przyszedł czas na aplikację primera do paznokci. Sposób jego nakładania zależy od rodzaju produktu, jaki będziemy stosować.

Primer kwasowy należy wybierać wtedy, gdy płytka tego wymaga i nakładać go w minimalnej ilości! Jedna kropla zaaplikowana na środku płytki wystarcza – w ten sposób rozleje się on na paznokciu, a po chwili całkowicie wyparuje. Dopiero wtedy można przejść do dalszego wykonywania manicure.

Primer bezkwasowy nakłada się dokładnie tak samo, jak lakier do paznokci. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby była to naprawdę bardzo cienka warstwa produktu. Po aplikacji primera bezkwasowego należy odczekać około 60 sekund i po tym czasie można kontynuować wykonywanie stylizacji. Istotnie jest to, że ten rodzaj produktu nie wyparowuje całkowicie, a pozostawia delikatną, lepką warstwę na płytce.

Primer do paznocki to gwarancja trwałości manicure hybrydowego!