ZGARNIJ PRODUKTY DO -50%!

ZAMAWIAM

ZŻÓŁKNIĘTY TOP

Żółknięcie płytki paznokciowej – przyczyny i sposoby radzenia sobie z przebarwieniami

Przyczyny powstawania brzydkich przebarwień na paznokciach mogą być różne. Nie zawsze chodzi tu o źle wykonane hybrydy, choć nie ma co ukrywać – jest to duży problem. Sprawdź, jakich błędów unikać i co zrobić, gdy zauważyłaś żółtą płytkę paznokcia?

Przebarwienia na paznokciach po hybrydzie – jakie są przyczyny ich powstawania?

Ściągnęłaś hybrydy i z przerażeniem odkryłaś, że na płytce paznokcia pojawiły się nieestetyczne, żółte przebarwienia? Zastanawiasz się co doprowadziło do ich powstania? Przedstawiamy najczęstsze przyczyny żółtej płytki paznokcia

Źle zrobiony manicure

Źle zrobiony mani nie tylko wygląda nieestetycznie. Może być również przyczyną żółtych przebarwień na paznokciach. Powstają one w wyniku:

  • nałożenia zbyt małej ilości bazy do paznokci lub jej niedokładnego usunięcia,

  • aplikacji zbyt dużej ilości primera,

  • nieprzestrzeganie zasad dotyczących zalecanego czasu naświetlania.

Problemem jest także łączenie produktów różnych marek. Zamiast szukać bazy, primera itd. po różnych sklepach, zamów wszystko, czego potrzebujesz na stronie NEONAIL. Znajdziesz tu m.in. 

  • Primer Vitamins – bezkwasowy i wzbogacony o cenne składniki: pantotenian wapnia i witaminy (A, B7, B8, E). Dzięki takiemu połączeniu jest to primer, który nie tylko zwiększa przyczepność bazy do płytki paznokcia, ale i sprawia, że staje się mocniejsza.

  • Simple Biotin Primer – niezbędny podczas używania lakierów Simple (cieszących się dużą popularnością ze względu na połączenie bazy, koloru i topu w 1 produkt). Wyróżnia się łagodną, bezkwasową formułą, która została wzbogacona o pantotenian wapnia oraz witaminy wzmacniające płytkę paznokcia.

  • Bazę hybrydową Soft Base – pozbawioną HEMA i Di-HEMA, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. 

  • Bazę hybrydową Revital Base Fiber – wzmacniająca baza o innowacyjnej formule, która sprawdza się nawet w przypadku łamliwych i kruchych paznokci. 

Używasz wysokiej jakości produktów, a mimo to widzisz żółte przebarwienia na paznokciach? Pamiętaj, że przyczyną jest nie tylko źle zrobiony manicure. Co jeszcze odpowiada za nieestetyczne przebarwienia?

Urazy mechaniczne

Jedną z przyczyn powstawania brzydkich przebarwień na paznokciach po hybrydzie są urazy mechaniczne. Czasami wystarczy jedno uderzenie w palec, aby na płytce pojawiły się przebarwienia i pęknięcia.

Choroby

W niektórych przypadkach za powstawanie przebarwień odpowiadają choroby. Warto mieć to na uwadze i nie zrzucać całej winy na hybrydy. 

Jedną z takich chorób jest grzybica paznokci. Jednym z jej charakterystycznych objawów jest zmiana koloru płytki paznokcia (na żółty, czarny lub brązowy), ale nie tylko. Grzybicy towarzyszą również zaczerwienienie i ból skóry otaczającej paznokieć oraz łamliwość paznokci. Nie lekceważ tych sygnałów ostrzegawczych. Pamiętaj, aby dokładnie obejrzeć swoje paznokcie po ściągnięciu hybrydy. W przeciwnym razie możesz przeoczyć niepokojące objawy. Konsekwencją tego będzie silny stan zapalny, a także nieświadome zarażanie grzybicą innych osób.

Inną chorobą, która objawia się przebarwieniami na paznokciach jest łuszczyca. Odbija się ona negatywnie nie tylko na kolorze płytki paznokcia. Charakterystyczne jest również to, że pojawiają się na niej wgłębienia. Poza tym paznokcie stają się kruche. 

Jak pozbyć się przebarwień na paznokciach?

Po pierwsze przestrzegaj zasad, które zminimalizują ryzyko powstawania przebarwień na paznokciach. Używaj wysokiej jakości produktów (najlepiej z jednej firmy), pamiętaj o nakładaniu odpowiednich ilości bazy i primera, a także właściwym czasie naświetlania. 

Co, jeśli jest za późno i żółta płytka paznokcia stała się już Twoim problemem? Jak go rozwiązać? Jest na to kilka sposobów.

Jednym z nich jest japoński manicure, który ma pozytywny wpływ na płytkę paznokcia. Podczas zabiegu nakłada się na nią specjalną pastę zawierającą wiele cennych składników: keratynę, witaminy (A i E), krzemionkę z Morza Japońskiego i pyłek pszczeli. Taki zestaw sprawia, że z płytki znikają nieestetyczne przebarwienia. Zamiast nich pojawia się jedwabisty połysk utrzymujący się do dwóch tygodni. Poza tym paznokcie są znacznie mocniejsze. 

Taki prosty i skuteczny zabieg możesz wykonać w salonie kosmetycznym albo samodzielnie we własnym domu. Z pomocą przychodzi tu zestaw P.Shine, w którym znajdziesz wszystko, co jest Ci potrzebne do zrobienia manicure japońskiego. 

W pozbyciu się problemu z przebarwieniami na paznokciach po hybrydzie pomogą Ci również odżywki, serum albo oliwki z witaminą A. Możesz wypróbować np. Nail Repair Serum, które zawiera aż 96% składników pochodzenia naturalnego. Oprócz witaminy A znajdziesz w nim: witaminę E, salicylan krzemu, ekstrakt z alg, estry masła shea i olej abisyński. Jednym słowem wszystkie składniki niezbędne do usunięcia przebarwień i wzmocnienia paznokci w krótkim czasie.

Zadbaj o piękne paznokcie i zmniejsz ryzyko powstawania przebarwień z produktami NEONAIL. Zajrzyj na stronę internetową NEONAIL i skompletuj zestaw do robienia hybryd od jednej, sprawdzonej marki!