Co to jest lakier hybrydowy?

Co to jest lakier hybrydowy?

butelka z lakierem hybrydowym

Lakier hybrydowy jest to rodzaj lakieru do paznokci, który pozwala nam się cieszyć pięknie wyglądającymi paznokciami nawet do 3 tygodni. Od klasycznego lakieru do paznokci różni się przede wszystkim składem oraz koniecznością utwardzania w lampie LED lub UV. Manicure hybrydowy wykonuje się jak manicure tradycyjny, różnica polega tylko na tym, że zamiast klasycznego lakieru używamy specjalnego lakieru hybrydowego.

Podstawą do wykonania manicure hybrydowego jest prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia. Zanim nałożymy na paznokcie odpowiedni lakier i utwardzimy go lampą, musimy przygotować płytkę paznokcia (nadać mu odpowiedni kształt, odsunąć delikatnie skórki - zwłaszcza te "nachodzące" na płytkę oraz zmatowić blokiem polerskim płytkę paznokcia). Kolejnym etapem jest nakładanie kolejno: bazy, dwóch warstw wybranego kolorowego lakieru oraz topu - każdorazowo utwardzając każdą z warstw w lampie. Czas utwardzania zależy przede wszystkim od mocy lampy (UV lub LED) oraz napigmentowania naszego lakieru (im ciemniejszy lakier, tym dłuższy czas utwardzania).

Manicure hybrydowy zapewnia pięknie wyglądające paznokcie bez odpryskiwania, bez smug, i co najwazniejsze, lakier ten całkowicie utwardza się w lampie UV lub LED, dzięki czemu nasze paznokcie są od razu suche i błyszczące (no chyba że zdecydujemy się na efekt paznokci matowych ;-))

Lakiery hybrydowe, inaczej nazywane lakierami żelowymi, łączą w sobie właściwości soak-off i klasycznego lakieru do paznokci. Nadają się one zarówno do manicure jak i pedicure, gwarantując intensywny połysk, trwałość oraz piękne nasycone kolory. 

Skład lakieru hybrydowego bardzo często zależy od producenta (coraz częściej powstaja również uproszczone warianty hybrydy, takie jak lakiery MONO). Bardzo ważne jest również, aby lakier hybrydowy miał odpowiednią konsystencję - tak aby przy aplikacji na płytkę paznokcia nie zalewał sąsiadujących skórek.

Dzięki swojej formule lakier usuwa się z powierzchni paznokcia przy użyciu acetonu lub płynu z zawartością acetonu (np. zmywacz z acetonem) oraz środków nawilżających. Ważne aby po ściągnięciu lakieru hybrydowego, a przed nałożeniem świeżego, odpowiednio zadbać o odpowiednią pielęgnację płytki oraz nawilżenie skórek (np. specjalną oliwką).

Prócz tradycyjnych lakierów hybrydowych można zaopatrzyć się również w lakier MONO - w przeciwieństwie do lakieru hybrydowego lakier ten nie wymaga osobnego nakładania bazy i topu. Wystarczy nałożyć sam lakier i utwardzić go w lampie. Na paznokciach będzie się trzymał od 7 do 14 dni, w zależności od płytki oraz eksploatacji. Osobom z płytką kruchą lub łamliwą rekomendujemy raczej klasyczny lakier hybrydowy, dodatkowo do jego nałożenia polecamy nałożenie wzmacniającej Base Extra z naszej oferty.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
zamknij