Uzupełnienie
To nałożenie akrylu/żelu na odrastający paznokieć naturalny (czyli wypełnienie luki między naturalnym, a sztucznym paznokciem) oraz pokrycie całego paznokcia dodatkową warstwą akrylu/żelu. Jest to zabieg tani i szybki, gdyż nie wiąże się z usuwaniem paznokci i robieniem ich od nowa.
Odnowa
Wiąże się z usunięciem (spiłowaniem, ściągnięciem) całej warstwy akrylu/żelu. Konieczność taka jest wymuszona najczęściej poważnym uszkodzeniem przedłużonego paznokcia lub jego odchodzeniem (zapowietrzeniem) od naturalnego paznokcia. Paznokieć w takim stanie wymaga reanimacji, czyli najczęściej całkowitego spiłowania i ponownego nałożenia całej warstwy akrylu/żelu na istniejącą bazę, szkielet lub tipsa. Odnowę stosuje się również wtedy, kiedy chcemy całkowicie zmienić wygląd (wzór) naszych paznokci (usuwamy french lub kolorowe zdobienia).Odnowa paznokci jest procesem czasochłonnym i znacznie droższym od uzupełnienia – wymaga nałożenia średnio 80-90% akrylu/żelu, który byłby zużyty na założony zupełnie od nowa sztuczny paznokieć.
Założenie nowych paznokci
Polega na całkowitym ściągnięciu warstwy akrylu/żelu lub tipsa i założeniu nowych paznokci (na formie lub tipsów), czyli wykonaniu całego procesu technologicznego z tym związanego.
Najlepsze dla naszej kieszeni i naszej naturalnej płytki jest uzupełnianie paznokci co ok. 3-4 tygodnie. Wówczas są one jeszcze w dobrej formie, dzięki czemu nie są narażone na nadmierne piłowanie, a my nie spędzamy w gabinecie kosmetycznym zbyt dużo czasu. Klientki jednak często popełniają błąd i zbyt późno decydują się na zabieg uzupełniania. Wtedy najczęściej konieczna jest już odnowa kilku lub wszystkich paznokci, co wiąże się z większymi wydatkami oraz dłuższym czasem spędzonym u stylistki paznokci. W tym przypadku lepiej zdecydować się na założenie nowych paznokci. Różnica w cenie oraz czasie wykonania zabiegu jest naprawdę niewielka, a efekt końcowy drastycznie różny.