ZGARNIJ 2 LAKIERY ZA 2zł!

ZAMAWIAM

 DO -40% Z OKAZJI DNIA STYLISTKI!

ZAMAWIAM
Blog

Tajniki poprawnego piłowania paznokci

Tajniki poprawnego piłowania paznokci

Piłowanie paznokci wydaje się czymś banalnym. Czy nie wystarczy wziąć pilnik do ręki i po prostu przejść do piłowania? Okazuje się, że nie. Jeśli nie będziesz przestrzegać kilku zasad i wybierzesz zły pilnik osiągniesz kiepski efekt. Poza tym istnieje ryzyko, że zniszczysz sobie paznokcie. Co zrobić, aby do tego nie dopuścić? Sprawdź poniższe wskazówki, które rozwieją wszystkie wątpliwości!

Poznaj 7 najważniejszych zasad piłowania paznokci

Jak piłować paznokcie, aby się nie namęczyć i nie uszkodzić paznokci? Wystarczy przestrzegać kilku zasad. 

  1. Nie piłuj mokrych paznokci. Są giętkie, przez co trudno nadać im wymarzony kształt.

  2. Unikaj piłowania w powietrzu. Najlepiej robić to na twardym podłożu. W przeciwnym razie prosta czynność zamieni się w niezłą gimnastykę. Po co utrudniać sobie życie?

  3. Wybierz jeden kierunek piłowania (szczególnie, jeśli używasz metalowego pilnika). W ten sposób unikniesz zniszczenia paznokci.

  4. Pamiętaj o prawidłowym trzymaniu pilnika. Powinien być ułożony prostopadle do płytki paznokcia, pod kątem 45°.

  5. Zaopatrz się w odpowiedni pilnik.

  6. Gdy skończysz piłować paznokcie dokładnie umyj ręce. Dzięki temu łatwo ocenisz czy konieczne są jakieś poprawki.

  7. Nie zapominaj o prawidłowej kolejności. Najpierw piłowanie potem namaczanie, oczyszczanie i skórki.

Powyższe zasady mają uniwersalny charakter. Warto się do nich stosować niezależnie od tego, czy zastanawiasz się jak piłować paznokcie na kwadraty, czy interesują Cię te o innych kształtach. 

Zakup pilniczka do paznokci – na co zwrócić uwagę?

Wśród wyżej wymienionych zasad znalazła się ta, która mówi o wyborze odpowiedniego pilnika. Przejdźmy do szczegółów, ponieważ przy szukaniu odpowiedzi na pytanie o to, jak piłować paznokcie jest to niezwykle ważna kwestia.

Ziarnistość 

Zauważyłaś, że na opakowaniach pilników do paznokci pojawiają się tajemnicze liczby? Nie lekceważ ich. Mówią o rodzaju ziarnistości, którą należy wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni produkt. Dlaczego? Im mniejsza ziarnistość, tym pilnik jest ostrzejszy, ponieważ gradacja to ilość ziarenek mieszczących się na 1 cm² powierzchni pilnika.

Gradacja 80-100 to pilniki nazywane gruboziarnistymi, które służą przede wszystkim do zdejmowania tipsów oraz innych materiałów. Jeśli nie masz wprawy w używaniu akcesoriów o takiej ziarnistości powinnaś zachować ostrożność, ponieważ są ostre. 

Pilniki klasyczne, które są najbardziej popularne i dostaniesz je w każdej drogerii to te o gradacji 100-180. Określa się je jako średnioziarniste i używa do pracy z naturalną płytką paznokcia, a także żelem lub akrylem.

W sprzedaży dostępne są także pilniki drobnoziarniste (gradacja 240-500) służące do wygładzania naturalnej płytki paznokcia i ostatecznej obróbki żelu. Są jeszcze takie, które nazywane są „polerkami”. Mają najmniejszą ziarnistość, więc przeznaczone są do wyrównywania oraz matowienia naturalnej płytki paznokcia.  

Kształt

To do czego powinnaś używać konkretnego pilnika zależy również od tego, jaki ma kształt. Ten, który jest prosty przyda Ci się do skracania paznokci i nadania im pożądanego kształtu. 

Z kolei, jeśli potrzebujesz pilnika, który dotrze do trudno dostępnych miejsc, a także ułatwi pracę ze skórkami powinnaś sięgnąć po ten w kształcie banana. Możesz kupić też pilnik w kształcie łódki, który jest połączeniem tego prostego i przypominającego kształtem banana. Jest bardzo uniwersalny i przyda się, gdy samodzielnie robisz manicure. 

Oprócz pilników prostych oraz w kształcie banana i łódki w sprzedaży dostępne są te, które przypominają kostkę. Taki kształt mają najczęściej bloki polerskie używane do wyrównywania nierówności i matowienia. 

Materiał

Metalowy, papierowy a może szklany? Czym różnią się pilniki wykonane z konkretnych materiałów?

Jako pierwsze na rynku pojawiły się pilniki metalowe. Kiedyś cieszyły się dużą popularnością, ale obecnie wyparły je produkty zrobione z innych materiałów. Głównym powodem było to, że pilniki metalowe niszczyły płytkę paznokcia i wymagały ciągłego dezynfekowania.

Czym zastąpić pilnik metalowy? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli szukasz takiego, który nadaje się do użytku domowego, jest łagodny i precyzyjny dobrym wyborem będzie pilnik szklany. Zwróć na niego uwagę także, wtedy gdy zastanawiasz się jak piłować krótkie paznokcie bez obaw o ich pękanie i rozdwajanie. 

Do wyboru masz również pilniki papierowe, które cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego skoro są wytrzymałe, wszechstronne, a przy tym tanie. Mogą być używane zarówno w warunkach domowych, jak i salonach kosmetycznych. Wynika to z tego, że nadają się nie tylko do naturalnej płytki paznokcia, ale i spiłowania akrylu lub żelu. 

Jak piłować paznokcie, aby uzyskać pożądany kształt?

Wiesz już jak prawidłowo piłować paznokcie i czym kierować się przy wyborze pilniczka. W związku z tym pozostaje jeszcze pytanie o to, w jaki sposób uzyskać pożądany kształt? Jak piłować paznokcie na migdałki, kwadraty itp. i w jakich sytuacjach konkretny kształt sprawdza się najlepiej?

Jeśli paznokcie narażone są na uszkodzenia mechaniczne (np. ze względu na charakter Twojej pracy) pomyśl nad uniwersalnym owalnym kształtem. Jak go uzyskać? Nie jest to nic skomplikowanego – wystarczy spiłować paznokcie zgodnie z kształtem opuszków. 

Masz smukłe i długie palce, a poza tym lubisz fantazyjne stylizacje? W takim razie warto dowiedzieć się, jak piłować paznokcie na kwadraty, które są idealne w takiej sytuacji. Żeby uzyskać taki kształt, powinnaś równomiernie spiłować boki paznokci, a następnie modelować ich krawędź tak, aby miała postać linii prostej.

Ostatnim hitem są paznokcie w kształcie migdałów. Są dobrym sposobem na to, aby wyszczuplić palce. Jak piłować paznokcie na migdałki? Zacznij od wyznaczenia środka stanowiącego granicę piłowania. Następnie spiłuj boczne krawędzie paznokcia (pod kątem 45°) i lekko zaokrąglij szpic. 

Skoro znasz już tajniki piłowania paznokci, wiesz, na co patrzeć przy zakupie pilnika i jak uzyskać pożądany kształt pozostaje Ci już tylko przejść do piłowania paznokci. Mając taką wiedzę z łatwością osiągniesz piękny efekt, a przy tym nie zniszczysz paznokci.

Zainspiruj się z nami i zainspiruj nas
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.