1. Manicure japoński - regeneracja paznokci.
2. Manicure japoński dla Pań i Panów.
3. Jak działa manicure japoński?
4. Manicure japoński - krok po kroku.
5. Jak często wykonywać manicure japoński?
Twoje paznokcie ciągle są kruche i łamliwe, a Ty nie masz już pomysłu, co jeszcze mogłoby je uratować? Istnieje jeszcze jedna metoda - twoja ostatnia deska ratunku - zyskujący ostatnio popularność w Polsce - manicure japoński. Pierwszych wzmianek o tej metodzie doszukać się można oczywiście w Kraju Kwitnącej Wiśni... już 400 lat temu! Z kolei termin P. Shine, który oznacza dosłownie "błyszczeć", rozpowszechnił pierwszy dystrybutor produktu na rynek światowy. Prekursorkami były arystokratki, które by nadać płytce lustrzany błysk i kolor różowej perły wcierały w swoje paznokcie pasty różnego rodzaju.
Manicure japoński - regeneracja paznokci
Poszukiwania skutecznych sposobów dbania o paznokcie doprowadziły do następującego odkrycia: intensywne wcieranie w płytkę paznokcia odpowiednich substancji nie tylko odżywia i wzmacnia paznokcie, ale też nadaje im niespotykanego blasku różowej perły. Obecnie metoda ta zagościła na dobre między innymi w Hollywood i to niej gwiazdy zawdzięczają piękno swoich paznokci. Od około roku 2008 z dobrodziejstw manicure japońskiego korzystać mogą również nasi rodacy - od tego czasu w coraz większym tempie zyskuje na popularności i większość salonów już na stałe wpisała usługę manicure japońskiego w swojej standardowej ofercie ;)
Manicure japoński dla pań i panów
Dla kogo? Dla osób, które nie mogą poradzić sobie z łamliwymi paznokciami. Które bezskutecznie próbowały już wszystkich innych metod. Dla pań i panów :) Ponieważ w żaden sposób manicure ten nie farbuje płytki paznokcia, tylko nadaje jej blask i wyjątkowo zdrowy wygląd.
Jak działa manicure japoński?
Manicure japoński nie potrzebuje większej reklamy. Wystarczy jeden zabieg i zostaniecie jego miłośniczkami. Co składa się na te cudowne mikstury? Przede wszystkim krzemionka pochodząca z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratyna oraz witaminy A+E. Zabieg jest niezwykle prosty, trwa około 30 - 40 minut. Można go wykonać w salonie, albo samodzielnie w domu, po uprzednim nabyciu zestawu P.Shine. 100% skuteczność osiągniecie dopiero po 2-4 zabiegach w odstępach 2-3 tygodni (wszystko zależy od tempa wzrostu Waszego paznokcia). Kosmetyczki zalecają też powstrzymanie się od malowania paznokci między sesjami, wtedy dajemy odetchnąć paznokciom i ułatwiamy im regenerację.
Co wchodzi w skład standardowego zestawu do manicure japońskiego?
1. Pasta P.Shine + zielona polerka do wcierania.
2. Puder P.Shine + różowa polerka do wcierania.
3. Dwustronny pilniczek do skracania i matowienia płytki paznokciowej przed zabiegiem.
4. Plastikowa szpatułka do odpychania skórek i nakładania past.
5. Dwustronna polerka.
Manicure japoński - krok po kroku
1. Za pomocą szpatułki odsuń skórki paznokci. Najlepiej zrobić to po nasmarowaniu ich specjalną, zmiękczającą skórki oliwką.
2. Dwustronnym pilniczkiem należy zmatowić paznokieć. Zostanie wtedy usunięty tłuszcz, a cenne składniki łatwiej będą wnikać do wnętrza płytki.
3. Używając szpatułki nałóż pastę nr 1 na paznokcie i wmasuj ją. Wykonuj jednostronny ruch polerką, jest to bardzo istotne przy uzyskaniu odpowiedniego efektu. Rób to tak długo, aż uzyskasz blask i połysk paznokcia.
4. Wmasuj puder, również w jednym kierunku. Im dłużej będziesz polerować paznokieć, tym bardziej się będzie błyszczeć.
Jak często wykonywać manicure japoński?
O czym należy pamiętać? O systematyczności :) Trzeba regularnie uzupełniać paznokieć, wmasowując w odrośniętą płytkę substancje odżywcze i na nowo je zabezpieczać pudrem. Wtedy korzystne zmiany utrzymują się przez długi czas i zachwycają nie tylko właścicielkę paznokci, ale i całe jej otoczenie ;) Przy zakupie odpowiedniego zestawu pamiętajmy, by nie nabywać go z niesprawdzonych źródeł – wtedy może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Najlepszym rozwiązaniem są więc zaufane sklepy, gdzie zakupów dokonują zawodowe kosmetyczki ;) I mimo nieco wyższych cen, mamy gwarancję, że zestaw jest 100% oryginalny.
Co sądzisz o manicure japońskim? Stosowałaś już tę metodę pielęgnacji? Daj nam znać w komentarzach!
Do zmalowania :)