Jak dobrać IDEALNY KSZTAŁT PAZNOKCIA?

0
Jak dobrać IDEALNY KSZTAŁT PAZNOKCIA?

Idealny_Kształt_Paznokcia_3-03

Kiedy warto pomyśleć o nadaniu pięknego kształtu swoim paznokciom? Czy tylko wtedy, gdy uda się wyhodować mocne i długie płytki? Oczywiście, że nie. Paznokcie potrafią zmienić wygląd całej dłoni, a przede wszystkim wysmuklić ją. Dlatego po przeczytaniu artykułu, nawet jeśli nie macie naturalnie długich paznokci, mamy nadzieję, że rozważycie opcję ich przedłużenia. Takie dłonie na pewno zostaną zauważone i skomplementowane. A teraz przejdźmy do konkretów.

Jak dobrać odpowiedni kształt paznokci?

Nie będziemy omawiać osobistych preferencji, ponieważ o gustach się nie dyskutuje. Jednak podsuniemy Ci kilka wskazówek, którymi na pewno warto się choć trochę sugerować. Dzięki nim zwiększysz szanse na uzyskanie efektu eleganckiej, zadbanej i smukłej dłoni.

Wyróżniamy cztery podstawowe kształty paznokci: okrągły, kwadratowy, owalny i spiczasty, a każdy z nich pasuje do innego rodzaju dłoni.
W rozpoznaniu swojego kształtu paznokcia pomogą Ci 3 elementy jego budowy: obłączek (lunula), budowa płytki oraz budowa i kształt palców dłoni.

Idealny_Kształt_Paznokcia_3-02

Lunula, to jaśniejszy obszar w kształcie półksiężyce, znajdujący się tuż przy skórce wokół paznokcia. Jeżeli obłączek jest zaokrąglony, taki sam powinien być kształt paznokcia. Analogicznie, jeżeli posiadasz kwadratową lunulę, paznokcie powinny być piłowane na kwadratowo.

Duży wpływ na wybór kształtu paznokcia, ma również rodzaj płytki paznokcia. Posiadaczki krótkiej, szerokiej płytki powinny piłować paznokcie na kwadratowo, pamiętając jednak o lekkim zaokrągleniu krawędzi. Kształt długiego paznokcia najlepiej zaokrąglić. Dla paznokcia długiego i wąskiego, świetnie prezentuje się spiczasta końcówka.
Uniwersalnym, pasującym niemal do każdego rodzaju paznokcia, jest kształt owalny.
Dla osób, które posiadają paznokcie różnego kształty (sytuacja dość nietypowa, ale spotykana), najlepiej sprawdza się kształt kwadratowy.

Ostatnim elementem, decydującym o tym, jaki kształt paznokcia wybrać, jest budowa i kształt palców dłoni. Kobiety posiadające długie, wąskie palce, powinny wybierać kwadratowy kształt paznokcia. Dla krótszych palców idealne będą spiczaste końce, które optycznie je wydłużą. Jeżeli Twoje palce są szerokie, wybierz końcówki o zaokrąglonym kształcie i paznokcie noś raczej krótkie.

Poniżej znajdziesz wizualizacje poszczególnych kształtów paznokcia (tych wymienionych powyżej oraz dodatkowych, pośrednich kształtów) oraz opis każdego z nich.

Idealny_Kształt_Paznokcia_popr-01

 

1. Okrągły
Idealny dla osób, które wykonują dużo prac dłońmi. Taki kształt paznokcia jest odporny na uszkodzenia, dzięki spiłowaniu bocznych boków – rzadziej się zadziera. Sprawdza się szczególnie dobrze u osób mających problemy z paznokciami, a właściwie ich twardością. Dobrze wygląda przy krótkich paznokciach.


2. Kwadrat z zaokrąglonymi kątami
Kształt bardziej naturalny niż kwadratowy.


3. Kwadratowy
Jest bardzo popularnym kształtem, jednak nie pasuje do wszystkich dłoni. Osoby z szerokimi i krótkimi palcami, powinny uważać na ten kształt. Najlepiej prezentuje się przy średnich i długich paznokciach. Nie jest łatwy w utrzymaniu, ponieważ kwadratowe zakończenia paznokcia narażone są na zadarcia. Jeśli wybieracie ten kształt paznokci, zdecydujcie się na ich utwardzenie, na przykład warstwą akrylu.

4. Owalny
Pasuje właściwie do każdego typu dłoni, pięknie wysmukla, łączy zalety pozostałych kształtów płytek. Paznokcie w kształcie owalnym są trwałe jak okrągłe, wyglądają dobrze przy średnich i długich paznokciach, jak kwadratowe. Idealnie nadają się do zdobień.


5. Kwadrat owalny
Dobry kompromis między paznokciem kwadratowym a owalnym.


6. oraz 7. Migdał i spiczasty
Można powiedzieć, że są to dłuższe i bardziej spiłowane odmiany paznokci owalnych. Kobiety często się decydują na te kształty (szczególnie migdał), ponieważ pięknie wydłużają dłoń. Najbardziej wysmuklają, dodają delikatności i powabu. Niestety wąski i długi paznokieć nie jest łatwy w utrzymaniu, dlatego w tym wypadku akryl może okazać się bardzo pomocny. Szpice są niepraktyczne w codziennym użytkowaniu, dlatego najlepiej sprawdzają się na imprezy i większe wyjścia. Co jeszcze można powiedzieć o tych kształtach? Że na pewno dodają seksapilu.

8. Ostrze
Kształt dla sztucznych paznokci.


9. Pipe
Kompromis między paznokciem kwadratowym a migdałowym. Idealny dla bardzo długich paznokci.

idealny_ksztalt_paznokcia_3-03

idealny_ksztalt_paznokcia_3-02

idealny_ksztalt_paznokcia_popr-01-2

idealny_ksztalt_paznokcia-03

idealny_ksztalt_paznokcia-02

idealny_ksztalt_paznokcia_popr-01

idealny_ksztalt_paznokcia_popr-03

Dodaj komentarz Zainspiruj się z nami i zainspiruj nas
Imię
Adres email
Strona internetowa
Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.