Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy w domu?

0
Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy w domu?

O zaletach manicure hybrydowego pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu. Kto przeczytał tamten wpis dobrze wie, że tego typu manicure to ratunek dla wielu zapracowanych kobiet. Do niedawna bowiem lakier, który w nienaruszonym stanie utrzymywałby się na paznokciach przez dwa tygodnie, pozostawał w sferze marzeń. Nie dziwne więc, że gdy gabinety kosmetyczne poszerzyły swoją ofertę o manicure hybrydowy, kobiety od razu postanowiły wypróbować tę nowość. Co więcej, bardzo szybko ją pokochały.

 

Teraz, by cieszyć się idealnymi paznokciami przez kilka tygodni wcale nie musimy udawać się do salonu kosmetycznego. Dzięki praktycznym rozwiązaniom, wprowadzonym przez producentów akcesoriów do paznokci, manicure hybrydowy można wykonać samemu, w domu.

 

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego w warunkach domowych?

 

1. Lampa do utwardzania lakierów hybrydowych.

2. Lakier podkładowy - baza.

3. Lakier nawierzchniowy - top.

4. Kolorowy lakier hybrydowy.

5. Cleaner.

6. Aceton.

7. Akcesoria: waciki, blok polerski, patyczki drewniane, pilnik.

 

Gotowe zestawy do manicure hybrydowego


Chciałabyś samodzielnie wykonać manicure hybrydowy w domu, ale nie wiesz, gdzie znaleźć wszystkie produkty? Wypróbuj zestaw do manicure hybrydowego dla początkujacych.

 Zestaw do manicure hybrydowego dla początkujących

Lampa do utwardzania lakierów hybrydowych

Czy to się opłaca?


Cena takiego zestawu to 199zł. To koszt około 2-3 zabiegów manicure hybrydowego wykonanego w salonie kosmetycznym (w zalezności od cen w danym mieście). Zakup zestawu domowego zwróci się już nawet po miesiącu, jesli wykonujesz stylizację co 2 tygodnie.

Część z kobiet pomyśli pewnie, że zabieg taki jest i tak na tyle skomplikowany, że same nie będą potrafiły go wykonać. Nic bardziej mylnego. Do zrobienia manicure hybrydowego nie potrzebne są większe umiejętności niż do pomalowania paznokci zwykłym lakierem.

 

Manicure hybrydowy krok po kroku:

 

1. Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce.

2. Drewnianym patyczkiem lub metalowym kopytkiem delikatnie odsuwamy skórki.

3. Nadajemy ostateczny kształt pilnikiem o gradacji 180.

4. Powierzchnię płytki matowimy blokiem polerskim. Powstały pył usuwamy szczoteczką.

5. Paznokcie z tendencją do przetłuszczania się dodatkowo odtłuszczamy, stosując produkt Nail Prep. Czekamy, aż produkt odparuje.

6. Nakładamy cienką warstwę lakieru hybrydowego HARD BASE i utwardzamy w lampie UV 36W – 2 min., Led 48W – 30 sek. Nie przemywamy Cleaner'em.

7. Następnie nakładamy cienką warstwę lakieru hybrydowego COLOR i ponownie utwardzamy w lampie UV 36W – 2 min., Led 48W – 30 sek. (im ciemniejszy kolor, tym dłuższy czas utwardzania). Dla uzyskania głębi koloru czynność należy powtórzyć. Nie przemywamy Cleaner'em.

8. Nakładamy cienką warstwę lakieru hybrydowego HARD TOP, który utrwali kolor i nada naszej stylizacji pięknego połysku, ponownie utwardzamy paznokcie w lampie UV 36W – 2 min., Led 48W – 30 sek.

9. Przemyć paznokcie Cleaner'em. Uwaga!: Po wyjęciu dłoni z lampy nie przemywamy natychmiast paznokci, czekamy chwilkę, aby nie doprowadzić do zmatowienia lakieru.

10. Na zakończenie nakładamy nawilżającą oliwkę do skórek.

 

Usuwanie manicure hybrydowego:

 

1. Matowimy blokiem polerskim błyszczącą warstwę poprzedniej stylizacji, aby aceton mógł lepiej wniknąć.

2. Nanosimy aceton na wacik zamieszczony na FOIL NAIL WRAPS i owijamy palec pozostałą folią.

3. Po upływie ok. 7 - 10 min. zsuwamy lakier hybrydowy przy pomocy drewnianego patyczka lub metalowego kopytka, a ewentualne pozostałości lakieru usuwamy delikatną polerką.

4. Jeśli nie wykonujemy nowej stylizacji przy użyciu lakieru hybrydowego, możemy zastosować oliwkę, która nawilży skórki.

 

Zrobienie manicure hybrydowego w domu trwa tyle samo, ile zabieg u kosmetyczki a efekt utrzymuje się taksamo długo. Dlatego jeśli zależy Ci na czasie i oszczędności, zamów swój własny zestaw startowy i przekonaj się, że samodzielne wykonanie manicure hybrydowego jest proste i przyjemne.

 


Dodaj komentarz Zainspiruj się z nami i zainspiruj nas
Imię
Adres email
Strona internetowa
Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.