Jak dbać o męskie dłonie i paznokcie?

0
Jak dbać o męskie dłonie i paznokcie?

Dłonie są nasza wizytówką, o czym bardzo dobrze wiedzą wszystkie kobiety. Mężczyźni niestety dość często o tym zapominają. Gdyby tylko wiedzieli jak wielką uwagę zwracają na ich dłonie kobiety ;) Tak drodzy panowie, uścisk zadbanej dłoni może być początkiem dobrze rokującej znajomości ;) Ten artykuł kierujemy do wszystkich mężczyzn, którzy nie boją się podjąć walki ze stereotypami oraz do kobiet które z chęcią podsuną do czytania tekst panom ;)

 

 

 

Od czego zacząć?

Od prawidłowego przycięcia, a właściwie skrócenia paznokci. Nie bójcie się pilniczków, które naprawdę zadbają o Waszą płytkę. Piłowanie paznokci w jednym kierunku sprawi, że będą one gładkie i zmniejszy się prawdopodobieństwo ich rozdwajania oraz pękania. Pilnik jest mały i lekki, zmieści się nawet do portfela, więc uratuje Was z każdej opresji. Poza tym zawsze możecie służyć pomocą paniom, które znajdą się w tarapatach ;) Jest jeszcze jedna zaleta pilniczka: nim raczej nie spiłujecie paznokci zbyt mocno. Częstym problemem panów jest zbyt duże przycięcie płytki paznokcia, przez co opuszki palców stają się wrażliwsze, a czasem nawet obolałe.
Kolejnym etapem są skórki. Może niektórym panom wydawać się to temat mało męski, jednak prawidłowo odsunięte skórki znacznie poprawią wygląd dłoni, nie ujmując im pierwiastka męskiego ;) Pierwsze zabiegi odsuwania skórek niech przeprowadzą Wasze partnerki, siostry, albo przejdzie się do salonu. Pamiętajcie, praktyka czyni mistrza i z pozoru trudne i czasochłonne zadanie okaże się być prostsze niż zdawaliście sobie z tego sprawę. Po wszystkim użyjcie oliwki do skórek i gotowe! ;)

 

 

 

Problemy z paznokciami

Jeśli Wasze paznokcie są słabe i bardzo łamliwe, samo piłowanie pilniczkiem nie wystarczy. Na początku pomyślcie o diecie, to od niej zaczynają się problemy. Możecie wspomagać się odpowiednimi suplementami. Jeśli chodzi o wzmacnianie paznokcia od zewnątrz, polecamy odżywki w kremie, w płynie, albo w lakierze. Jednak te ostatnie pozostawiają często błyszczącą, a nawet mlecznobiałą płytkę dlatego przy zakupie trzeba sprawdzić jak wygląda na paznokciu. W sytuacjach, gdzie tego typu preparaty nie pomagają, nie pozostaje nic innego jak manicure japoński, który jest dedykowany zarówno paniom jak i panom. Jego zadaniem jest wzbogacenie płytki paznokcia minerałami z Morza Japońskiego oraz pokrycie go warstwą ochronną. Po zabiegu paznokieć jest mocny i twardy. Na paznokciu pozostawia tylko delikatny połysk (większy błysk uzyskuje się dopiero po dłuższym polerowaniu płytki z czego można zrezygnować).

 

 

 

 

Dłonie

Panowie kremujcie dłonie! Jeśli nie chcecie robić tego przy kolegach z pracy, chociaż korzystajcie z kremów w domu. Wasze partnerki na pewno nie będą się krzywo patrzeć, a wręcz przeciwnie, będą zadowolone z przyjemnie gładkiej skóry. Szczególnie trudnym dla naszej skóry okresem jest zima. Kremy do rąk o tej porze roku wyeliminują to co szorstkie, zwiększą odporność na zimno. Jeśli macie naskórek zrogowaciały raz na jakiś czas zastosujcie kąpiel parafinową. Parafina sama w sobie nie nawilża, ale zawiera substancje natłuszczające, które po nałożeniu przenikają przez pory i czynią skórę miękką i elastyczną. Parafina ma też dodatkowe zalety: rozgrzewa przemarznięte kończyny, poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie i koi bóle stawowe. Spróbujcie, nawet jeśli nie jesteście do końca przekonani. Jedna wizyta i będziecie chcieli wracać na kolejne ;)

 

 

 

 

 

 

A na koniec ciekawostka: aż 90% rozmówców patrzy na dłonie swojego partnera. Tak więc Panowie, dajcie świadectwo Waszej kultury osobistej i zadbajcie o swoje dłonie już dziś :)

zrzut-ekranu-z-2013-01-17-135646

zrzut-ekranu-z-2013-01-17-135651

meski-manicure

Dodaj komentarz Zainspiruj się z nami i zainspiruj nas
Imię
Adres email
Strona internetowa
Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.