ZGARNIJ 2 LAKIERY ZA 2zł!

ZAMAWIAM

ZGARNIJ 2 LAKIERY ZA 2ZŁ!

ZAMAWIAM
Blog

Czyszczenie lampy LED do paznokci - jak zrobić to prawidłowo?

Czyszczenie lampy LED do paznokci - jak zrobić to prawidłowo?

W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytaniejak czyścić lampę LED do paznokci? Zadają je sobie nie tylko początkujące stylistki paznokci, ale również osoby wykonujące swój manicure samodzielnie w domuWbrew pozorom odpowiedź nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać, dlatego sprawdź czy wiesz co zrobić, kiedy ubrudzisz lampę LED do paznokci.  

Czyszczenie lamy LED - lepiej zapobiegać, niż leczyć 

Czyszczenie lampy LED do paznokci nie jest trudne, jednak wiadomo - lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też należy zwracać uwagę na sposób, w jaki wkładamy dłonie lub stopy pod strumień światła - dzięki temu nie zniszczymy świeżo pomalowanych paznokci, a przy okazji unikniemy plam na urządzeniu. Sytuacja wygląda dokładnie tak samo, kiedy wykonujesz manicure innym osobom - po prostu poinstruuj je, aby ostrożnie umieszczały paznokcie w lampie. 

Czasem nawet mimo uważnego obchodzenia się z urządzeniem, zdarza nam się je ubrudzić bazą, topem hybrydowym lub nawet kolorowym lakierem hybrydowymW takiej sytuacji warto reagować szybko, czyli zanim plama zostanie utwardzona - wówczas sprawnie można się jej pozbyć za pomocą suchego, bezpyłowego wacika lub takiego, który jest nasączony odrobiną cleanera  

Czyszczenie lampy LED do paznokci – uwaga na aceton 

Jak wiadomo, zawsze lepiej jest unikać zabrudzeń na lampie LED do paznokci, ale jeżeli już nam się taka sytuacja przytrafi, to warto wiedzieć jak sobie z nią poradzić. W pierwszej chwili podświadomie chwytamy za wacik bezpyłowy oraz aceton. Ale uwaga! W taki sposób można tylko zniszczyć urządzenie. Aceton jest zbyt silnym środkiem do takich zabiegów rozpuści on plastikową powierzchnię lampy, dlatego nie należy stosować go do jej czyszczenia. To często popełniany błąd, dlatego warto mieć go na uwadze.  

lampa LED - NeoNail - lampa do paznokci

Jak prawidłowo czyścić lampę LED do paznokci? 

Lampy LED czyści się na kilka różnych sposobów - wszystko zależy od tego, z jakich materiałów zostały one wykonane. Zaobserwuj, z czego składa się Twoje urządzenie i wyczyść je w odpowiedni, dedykowany sposób: 

- Środek oraz dół lampy jest plastikowy  – tutaj kluczem do sukcesu jest wykorzystanie cleanera do paznokci. Nie jest on tak drażniący jak aceton, dlatego świetnie sprawdzi się do wyczyszczenia plastikowych powierzchni urządzenia. Jeżeli masz do czynienia z bardziej uporczywymi zabrudzeniami, możesz je dodatkowo podważyć drewnianym patyczkiem. 

- Środek oraz dół lampy jest metalowy – w tym przypadku również świetnie sprawdzi się cleaner, ale tutaj można też wykorzystać aceton, który nie wpłynie drażniąco na metalowe elementy urządzenia. Kiedy plamy będą uporczywe, możesz je podważyć drewnianym patyczkiem, jak w przypadku lampy LED do paznokci wykonanej z plastiku.   

Cleaner do paznokci - cleaner NeoNail

Lampa LED do paznokci - dezynfekować czy nie? 

Oczywiście, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – tak! Płyn do dezynfekcji to przyjaciel zarówno stylistki paznokci, jak i osób wykonujących swój manicure samodzielnie w domu. Taki zabieg to podstawa, która pozwala zachować higienę pracy. Dzięki dezynfekowaniu lampy LED do paznokci możesz mieć pewność, że Twój sprzęt będzie zawsze gotowy do użycia - na przykład pozbawiony resztek pyłu po poprzedniej stylizacji. Warto o tym pamiętać - czyszczenie lampy LED to nie tylko usuwanie zabrudzeń, ale również jego dezynfekcja!  

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy już wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące tego, w jaki sposób prawidłowo wyczyścić lampę LED do paznokci. Masz jeszcze jakieś pytania? Zadaj je w komentarzu! 

Do zmalowania :) 

Najnowsze
Komentarze
NEONAIL

@Dominika lampa LED 36W/48 jak najbardziej utwardzi zarówno produkty hybrydowe, jak i żelowe. Generowana moc utwardzania na poziomie 48W pozwoli na szybkie utrwalenie stylizacji :)

Dominika

Czy lampa Lampa LED 36W/48 LCD Display (https://www.neonail.pl/produkt/lampa-led-36w48-lcd-display.html) utrwali żel czy tylko hybrydy wchodzą w grę?

NEONAIL

@Angelika lampa z zestawu De Luxe jak najbardziej sprawdzi się także przy wykonaniu pedicure z uwagi na to, iż posiada ona wysuwany spód co ułatwi proces utwardzania lakieru :)

Angelika

Witam,
Czy lampa z tego zestawu za 299zl nadaje się również podczas robienia pedicure?

Pozdrawiam,
Angelika Wasielewska

Zainspiruj się z nami i zainspiruj nas
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.