ZGARNIJ PRODUKTY DO -50%!

ZAMAWIAM
Blog

FREZARKA DO PAZNOKCI - JAK I PO CO?

FREZARKA DO PAZNOKCI - JAK I PO CO?

Teraz temat, na który czekałyście – frezarki do paznokci. Od dawna wykorzystujemy je do ściągania hybrydy, żelu lub akrylu. Od dawna opracowujemy dzięki nim skórki oraz paznokcie. I od dawna zastanawiamy się jak i po co ich używać. Gdy przeczytasz artykuł przestaniesz się zastanawiać! Dowiesz się:

- jak korzystać z frezarki,

- do czego najlepiej jej użyć,

- jak opracować skórki, a jak ściągnąć hybrydę/żel,

- jakie są rodzaje frezów i jakie jest ich przeznaczenie.  

Frezarka do paznokci i jej skrywane tajemnice

Przejdźmy do konkretów – frezarka do paznokci służy zarówno do usuwania stylizacji oraz opracowywania skórek. W zestawie powinny znaleźć się również frezy, różniące się wielkością i kształtem. Jak ściągnąć lakier hybrydowy lub żel - przeczytaj instrukcję krok po kroku:

Krok 1 to bezpieczeństwo – frez musi być dobrze umocowany, upewnij się o tym jeszcze przed włączeniem urządzenia. Musi być także zabezpieczony, w czym pomaga specjalna blokada twist-lock.

Krok 2 to wybór odpowiedniego frezu – do usuwania hybrydy najlepsze będą m.in. karbidowe oraz ceramiczne. Nie powodują one przegrzania płytki, co znacznie wpływa na komfort użytkowania.

Krok 3 to prędkość - po osadzeniu frezu w głowicy wybierz prędkość obrotów, ustawiając ok. 20-25 tysięcy na minutę.

Krok 4 to ruch - płynnymi, delikatnymi ruchami dłoni z góry na dół usuniesz masę żelową lub hybrydową. Pamiętaj, by nie dociskać frezu zbyt mocno do płytki paznokcia. Nie pracuj długo w jednym miejscu.

Frezarka do paznokci

Czas na opracowanie skórek za pomocą frezarki do paznokci

Krok 1 to nie frezarka. To metalowe kopytko lub drewniany patyczek, którymi delikatnie odsuniesz skórki.

Krok 2 to oczyszczenie przestrzeni w okolicy wałów okołopaznokciowych – co pozwoli usunąć nabłonek porastający paznokieć. Do tego warto użyć frezu o kształcie stożka, o którym więcej opowiemy w dalszej części wpisu. Prędkość frezarki do paznokci ustaw na 10 000 obrotów na minutę.

Ważne: obroty frezu muszą być ustawione w prawo. Przeciwnie do kierunku ruchu naszej dłoni.

Krok 3 to wybór frezu w kształcie płomyka (o tym też powiemy nieco więcej później), który delikatnie podniesie skórki ku górze. Krótkimi i lekkimi ruchami oczyścisz nim płytkę paznokcia i sięgniesz pod same skórki.

Krok 4 teraz chwyć frez w kształcie cylindra i wygładź płytkę paznokcia w okolicy wałów.

Krok 5 to wygładzenie skórek. Do tego niezbędny będzie frez kulkowy, którym delikatnie usuniesz nabłonek – (tak, o tym też napiszemy).

Jak to jest z tymi frezami?

Frezy, tak samo jak przeznaczenie frezarki do paznokci, dzielą się na te do ściągania masy oraz opracowywania skórek. Jaki frez zastosować podczas każdego etapu wykonywania stylizacji paznokci? O tym dalej:

Frezy do ściągania lakieru hybrydowego i żelu

Frez medium karbidowy – jego opływowy kształt umożliwia usunięcie masy nie tylko z większej powierzchni, ale też z okolicy wałów okołopaznokciowych. Został on pokryty specjalną czarną powłoką, dzięki której nie wywołuje uczucia ciepła.

  Frez - frezarka do paznokci - NeoNail

Frez Hard żelowy karbidowy – ten wykorzystasz do usunięcia masy żelowej, akrylowej oraz tytanowej. Spiralne ułożenie ząbków powoduje, że powierzchnia płytki pozostaje idealnie gładka.

Frez do żelu - NeoNail

Frez ceramiczny CERAMIC NO.01 – idealny do usunięcia hybrydy oraz opracowania masy żelowej. Jego wąska budowa sprawnie i bezpiecznie usuwa lakier z powierzchni między płytką paznokcia a wałem okołopaznokciowym.

Frez ceramiczny - NeoNail

Dużą zaletą frezu jest budowa jego krawędzi, która powoduje, że powstały pył nie unosi się w powietrzu, a Ty nie musisz go wdychać. Akcesorium to pracuje cicho i delikatnie, nie odczujesz żadnego dyskomfortu! 

Frezy diamentowe do opracowywania skórek

Ball NO.01/HBall NO.01/SBall NO.02/H – są to frezy zakończone kulką o różnej wielkości. Akcesoria te są z nasypem diamentowym, służą do oczyszczania i wygładzenia skórek.

Frez kulkowy - NeoNailFrez kulkowy - frez do paznokci - NeoNailFrez

Praca z tymi frezami dzieli się na dwa etapy: 1 powinien rozpocząć się od wewnętrznej strony skórek – by bardziej je unieść (użyj mniejszego frezu), a 2 polega na usunięciu i wygładzeniu skórek (użyj większego frezu).

Cylinder NO.01 – jest to frez, który wygładza płytkę paznokcia w okolicy wałów.

Frez cylinder - NeoNail - frezarka do paznokci

Flame NO.01/H, Flame NO.01/S, Flame NO.02/H, Flame NO.02/S – to urocze frezy płomykowe :) Dzięki nim oczyścisz przestrzeń między wałami okołopaznokciowymi a płytką paznokcia.

Diamentowy frez - NeoNail - frezarka do paznokciDiamentowy frez czerwony - NeoNailFrez płomykFrez

Frez SOFT do skórek – 1,4mm karbidowy – ten delikatny frez pozwoli i usunąć skórki i je odsunąć. Jego nietypowy kształt umożliwia usunięcie skórek przylegających do paznokci.

Skonsultuj się ze stylistką

Frezarka do paznokci to nie zabawka, a profesjonalne urządzenie. Jest bardzo przydatna i przy opracowaniu skórek, paznokci i przy usunięciu stylizacji, jednak obracający się z dużą szybkością frez może przepiłować delikatnie płytkę, jeśli będzie nieumiejętnie wykorzystany! Musisz pamiętać, by nie dociskać frezu do paznokcia, a jedynie delikatnie ścierać masę hybrydową lub żelową. Ta sama zasada dotyczy usuwania skórek – gwałtowne ruchy i zbyt duży nacisk może skutkować w zadarciach – a to może zaboleć. Każda frezarka posiada regulację mocy – przy pierwszych próbach wybierz niską siłę obrotów. 

Masz obawy? Spokojnie, wszystkiego Cię nauczymy – zapraszamy na szkolenia, na których poza fachową wiedzą, otrzymasz w pakiecie mnóstwo zabawy :)

Czy warto? Warto!

Oczywiście, że warto. Gdy prawidłowo korzystamy z frezarki do paznokci, może ona zdziałać cuda. Szybko ściąga manicure, idealnie usuwa skórki, pięknie opracowuje paznokcie! Nie bez powodu w każdym dobrym salonie kosmetycznym znajdują się te urządzenia. Jeśli nie lubisz korzystać z acetonu, a piłowanie pilnikiem zabiera Ci za dużo czasu – spróbuj pracy z frezarką – tylko bądź ostrożna.

Stay tuned – modele frezarek wkrótce

Jeśli przeczytałyście artykuł, pewnie wiecie, jak korzystać z frezarek i jakich używać frezów. Jeśli jeszcze nie, śmiało piszcie! Zostawcie nam komentarze, obiecujemy, że odpowiemy na wszystkie. Wkrótce możecie się spodziewać wpisu o dostępnych modelach – podpowiemy, na jakie odpowiadają potrzeby i jakich wymagają umiejętności. Nie pozostało nam nic innego, jak życzyć powodzenia oraz miłej pracy! 

Do zmalowania :)

PS To nie wszystko. Mamy do Was jeszcze dwie sprawy:

1. Filmik, który pokazuje, jak właściwie dobierać frezy i jak z nimi pracować. Zobaczcie sami.

2. Kolory widoczne na frezach świadczą o gradacji. Najłagodniejszy jest frez z żółtym paskiem, nieco mocniejsze są frezy z czerwonym oznaczeniem, a najmocniejsze - z niebieskim. 

Najnowsze
Komentarze
NEONAIL

@Dominika wszystkie modele naszych frezarek posiadają uniwersalne wejście i zarówno frezy o średnicy trzpienia 2,32mm i 2,35mm będa pasować do głowicy :)
Dodatkowo odpowiadając na pytanie odnośnie kapturków to w przypadku nośnika z zestawu ma on jedną wielkość i wszystkie nakładki ścierne typu walec dostępne w naszej ofercie będą odpowiednie. Natomiast w przypadku wyboru nośnika gumowego dostępne są one w różnych rozmiarach - 10, 13 i 16mm:
https://www.neonail.pl/katalog/szukaj/?search_lang=pl&search=product&string=no%C5%9Bnik&search_button=Szukaj
Wówczas przy wyborze zaokrąglonego kapturka ściernego należy kierować się średnicą nośnika.

Dominika

Ja podbijam pytanie Moniki.
Bardzo mi zależy na odp:)

„W opisach frezów pojawiają się różne średnicę trzpienia. Czy to oznacza, że nie każdy frez będzie pasować do danej frezarki? Precyzując, szukam frezarki i frezów na własny użytek głównie do pracy że zrogowaciałą skóra pięt. Czy mogę liczyć na pomoc? Jeśli chciałabym używać kapturków, to wystarczy mi nosnik z zestawu? Czy one również mają różne średnice, a tym samym należy dopasować kapturki!”

NEONAIL

@Marta jeżeli nadbudowany żelem paznokieć wymaga opracowania to oczywiście można zastosować do tego frez ceramiczny. Wówczas jednak stosujemy niższe obroty i mniejszy docisk. Natomiast na sam koniec zalecamy użycie pilniczka o większej gradacji, a nawet polerki w celu wygładzenia wierzchniej warstwy masy żelowej przed aplikacją lakieru kolorowego.

NEONAIL

@Magdalena wszystko zależy od częstotliwości z jaką użytkowany jest frez. W przypadku stosowania do użytku własnego/domowego ten czas będzie dłuższy. Zużycie frezu będzie widoczne, gdyż przestanie on w prawidłowy sposób usuwać masę żelową lub hybrydę oraz opracowanie skórek będzie utrudnione.

Marta

Pytanie po założeniu to znaczy zrobieniu paznokcia żelem można użyć frezarki zamiast pilniczka do kształtu ?

Magdalena

Hej! Bardzo pomocny wpis, powoli zaczynam przygodę z frezarką i zastanawiam się na jak długo starczają frezy? Wiem, że pewnie nie da się tego konkretnie określi, ale może jakis zakres? A jeśli już się zużyje to jak to rozpoznać? :)

Monika

W opisach frezów pojawiają się różne średnicę trzpienia. Czy to oznacza, że nie każdy frez będzie pasować do danej frezarki? Precyzując, szukam frezarki i frezów na własny użytek głównie do pracy że zrogowaciałą skóra pięt. Czy mogę liczyć na pomoc? Jeśli chciałabym używać kapturków, to wystarczy mi nosnik z zestawu? Czy one również mają różne średnice, a tym samym należy dopasować kapturki!

NEONAIL

@Nicola Tak, frezy się zużywają, a ich żywotność zależy od materiału, z którego są wykonane, jak i sposobu przechowywania i dezynfekcji. Frezy pasują do każdej rączki frezarki.

Nicola

Czy końcówki od frezarki mogą się zużyć ? Jeśli tak to czy każda końcówka pasuje do każdej frezarki ?

NEONAIL

@KLAUDIA Tak, zdejmując stylizację hybrydową lub masę żelową obroty frezarki muszą być zawsze ustawione przeciwnie do kierunku ruchu naszej dłoni. Na początku wybierz odpowiedni frez i umieść go w głowicy, a następnie ustaw prędkość obrotów na ok. 20-25 tysięcy na minutę. Z tak przygotowaną frezarką można przystąpić do ściągania stylizacji. Należy robić to szybkimi, płynnymi ruchami z góry na dół bez mocnego przyciskania frezu do płytki paznokcia.

Klaudia

Witam czy ściąganie hybrydy lub żelu frezarką obroty muszą być zawsze w przeciwnym kierunku ?

NEONAIL

@Julia Każdy trzpień frezu ma tę samą średnicę (jest uniwersalny), a więc pasuje do każdej frezarki :)

Julia

Czy kazda koncowka frezu ksztaltem pasuje do kazdej frezarki ? Czy kazda ma swoje indywidualne 'wejscia' typu 'klucz-zamek'?

NEONAIL

@MARTA Cieszymy się i służymy pomocą :)

Marta

Wreszcie. Zastanawiałam się, którą frezarkę wybrać i jak dopasować frezy - klarownie wyjaśniliście co do czego służy.

NEONAIL

@ANIU to bardzo dobra decyzja. Tylko pamiętaj - trening czyni mistrza! Gdy nauczysz się odpowiednio korzystać z frezarki, szybko i bezpiecznie usuniesz każdą stylizację :)

NEONAIL

@OLA dzięki za podpowiedź! Mamy ciekawy filmik, już go wrzucamy :)

NEONAIL

@ELA to świetna wiadomość! Wkrótce wrzucimy wpis o modelach frezarek, które znajdziesz w naszej ofercie - czeka Cię kolejna dawka informacji :)

Ania

Super wpis! Teraz już wiem do czego służą poszczególne frezy - chyba w końcu kupię frezarkę :)

Ola

Super :) NeoNail a może dodacie krótkie wideo z poszczególnymi frezami? Fajnie by było zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

Ela

WOW! W końcu fajne info o frezarkach. Tego mi brakowało. Dzięki NeoNail :)

Zainspiruj się z nami i zainspiruj nas
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.