Blog

Co kupić, aby ułatwić sobie malowanie paznokci?

Co kupić, aby ułatwić sobie malowanie paznokci?

Często pytacie nas o to, jakie produkty oraz akcesoria dokupić do gotowych zestawów do paznokci. Jak wiadomo idealny manicure hybrydowy wymaga precyzji. Jest jednak kilka trików i przyrządów, które mogą ułatwić malowanie paznokci – wskazówki te przydadzą się szczególnie osobom początkującym lub takim, które poświęcają dużo czasu na wykonanie dokładnej stylizacji.

 Od czego zacząć malowanie paznokci?

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z manicure hybrydowym, to świetną decyzją będzie wybór odpowiedniego zestawu startowego do manicure hybrydowego. Takie boxy są idealnie skomponowane z myślą o osobach początkujących – zawierają w sobie wszystko, co niezbędne, aby od razu po otrzymaniu zestawu przygotować swoją pierwszą stylizację hybrydową. Nie musisz więc dokupywać dodatkowych preparatów, ozdób czy akcesoriów. Kiedy jednak zdecydować się na ich zakup? Jeżeli zapragniesz tworzyć kreatywne zdobienia lub postanowisz ułatwić sobie wykonywanie stylizacji.

Zdarza się jednak, że na zestaw do hybryd decydują się osoby, które wcześniej samodzielnie nie malowały paznokci – w takiej sytuacji można od razu zdecydować się na kilka preparatów i akcesoriów ułatwiających wykonywanie manicure.

Jakie preparaty i akcesoria wybrać aby wykonać perfekcyjne paznokcie?

W asortymencie naszego sklepu możecie znaleźć wiele różnych produktów i akcesoriów, które pomogą Wam odpowiednio przygotować płytkę paznokcia i perfekcyjnie wykonać manicure hybrydowy. Są to najczęściej preparaty, które nie wchodzą w skład zestawów do hybryd, ponieważ wielu z Was może już je posiadać. Jeżeli jednak nigdy wcześniej samodzielnie nie malowałaś paznokci, to niektóre z poniższych produktów warto będzie dokupić wraz z zestawem do hybryd. Na co warto się zdecydować?

Zabezpieczenie skórek przed lakierem

Odpowiednie opracowanie skórek to podstawa każdej dobrze wykonanej stylizacji paznokci. Jeżeli będą one nieusunięte, to mogą nawet negatywnie wpływać na trwałość lakierów hybrydowych, które nakładasz na swoja płytkę. Jak odpowiednio zabezpieczenie skórki przed nakładaniem lakieru?

Skórki możesz opracować na dwa sposoby: wykorzystując frezarkę lub specjalny preparat zmiękczający. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z manicure hybrydowym, to na początku lepiej jest odpuścić sobie pracę z frezarką do paznokci – w dłoniach niedoświadczonej osoby może przysporzyć więcej szkody, niż pożytku. Właśnie dlatego na początek proponujemy skorzystać z równie efektownej metody, która nie wymaga tyle wprawy w działaniu, czyli specjalny preparat do zmiękczania skórek. Cuticle remover szybko i skutecznie pomoże Ci oczyścić płytkę z porastających ją nabłonek – wystarczy nałożyć odrobinę produktu na skórki, a po około 30 sekundach odsunąć je drewnianym patyczkiem.

Gum Pell Off to produkt, który nakłada się wokół skórek paznokcia, aby ochronić je przed zabrudzeniem lakierem hybrydowym.

Perfekcyjnie pomalowane paznokcie

Kiedy nie masz wprawy w malowaniu paznokci, to na początku możesz sobie ułatwić tę czynność za pomocą kilku trików i produktów, które najczęściej nie są częścią zestawów do hybryd. Wiadomo, że precyzyjne nakładanie lakieru przy skórkach i wałach okołopaznokciowych może być problematyczne, dlatego warto dokupić cienki pędzelek, aby nałożyć produkt bez konieczności zmywania go z obszaru poza płytką. W takiej sytuacji możesz wybrać komplet pędzelków do zdobień, które również wykorzystasz do precyzyjnej aplikacji bazy, koloru czy nawet topu. Taki pędzelek ułatwi Ci też nakładanie produktów na wolnym brzegu paznokcia.

Jeżeli jednak uważasz, że taki pędzelek nie do końca się u Ciebie sprawdzi lub tylko czasami zdarza Ci się ubrudzić obszar wokół paznokci, to dodatkową pomocą podczas stylizacji hybrydowej będzie guma do skórek. Gum Pell Off jest produktem, który nakłada się wokół płytki, aby zabezpieczyć skórę przed ubrudzeniem – jest to szczególnie przydatne podczas wykonywania zdobień np. Spider Gelem lub malowania paznokci w stylu BabyBoomer. 

Sposoby na malowanie paznokci

Produktem, który nie zawsze jest dołączany do zestawów hybrydowych jest oliwka do skórek. To pachnący, tłusty olejek, który zmiękcza i nawilża skórki, a przy okazji nadaje blasku całej stylizacji paznokci. Warto wcierać ją nie tylko po wykonaniu manicure, ale zawsze wtedy, kiedy poczujesz taką potrzebę. Oliwka do skórek pomaga zachować obszar wokół paznokcia w dobrej kondycji, co później usprawnia wykonywanie stylizacji. Jeżeli chcesz, aby Twoje dłonie zawsze się perfekcyjnie prezentowały, to regularnie korzystaj z oliwki do skórek.

 Oliwka do skórek to pachnący preparat, który odżywi i nawilży Twoje skórki i paznokcie.

A Ty jakich dodatkowych preparatów lub akcesoriów używasz, aby Twój manicure był po prostu perfekcyjny? Daj nam znać w komentarzu.

Do zmalowania!

Zainspiruj się z nami i zainspiruj nas
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *.